fbpx
Prefabrik ev fiyatları için yan tarafta bulunan tablonun en üst kısmından fiyat teklifi almak ya da hakkında detaylı bilgi almak istediğiniz ürünü seçerek alanı doldurduktan sonra mesajınızı gönderiniz.

ÜRÜNÜN ADINI SEÇİNİZ

PREFABRİK

PREFABRİK NEDİR?

Prefabrik kelimesi İngilizce “prefabricate” kelimesinden dilimize geçmiş olup ön üretimli hazır ev anlamına gelmektedir.

Yazının devamını okumak için:elifprefabrik.com/prefabrik-nedir/

PREFABRİK SİSTEMLER

Projesi çizildikten sonra fabrikada üretimi yapılan, montaj yerine demonte olarak paletlenmiş şekilde sevk edilen ve sevk yerinde kurulan sistemlerdir.

PANEL PREFABRİK YAPILAR

Prefabrik yapılarda kullanılan malzemeye göre kalitesi ve aynı zamanda ısı, ses yalıtımları da artmaktadır. Prefabrik alanında standart bina olarak tabir edilen duvarların kalınlıkları 6 – 8 – 10cm press panel olarak üretilmektedir ve 1cm kalınlığına 2 adet betopan kullanılmaktadır. Araya konulan izolasyon materyali 6cm duvarda 4cm, 8cm duvarda 6cm, 10cm duvarda 8cm olmaktadır.

TEKNİK ÖZELLİKLER

Üretim sistemi kaynaksiz yapi teknolojisi olan, ön üretimli hafif prefabrik yapilar, kullanim amacina göre genislik ve uzunluklari 125 cm’nin katlari olacak sekilde, istenilen her türlü yerlesim planina uygulanabilir

PANEL SİSTEMELERİ

Prefabrik yapılarda Betopan olarak adlandırdığımız “çimentolu yonga levha”lar kullanılmakta ve bu levhaların arasına “strafor” veya “cam yünü” konularak pres, karkas paneller üretilmekte ve üretilen paneller prefabrik binanın duvar ve taşıyıcı sistemlerini oluşturmaktadır.

Yazının devamını okumak için:elifprefabrik.com/prefabrik-duvar-sistemleri/

PREFABRİK YAPILARDA PLANLAMA VE ÜRETİM

Prefabrik yapılar demonte bir sistem olarak üretilmektedir. Prefabrik yapıların panel sistemlerinden itibaren montajında kullanılan bütün parçaları kaynaksız yapı teknolojisiyle üretilip, montaj edileceği alana sevk edilmek üzere paletleme ve paketleme yapılarak sevkiyata hazır hale getirilir.

Prefabrik yapıların metal aksamları rollform adı verien rulo sac işleme makinalarında istenilen ölçülerde ve tarzda üretilerek hazırlanır. Prefabrik yapıların bütün materialleri bigisayar ortamlarında CAD programlarıyla tasarlanır ve üretim alanında üretilmek için plan ve projeleri oluşturulur.

PREFABRİKE YAPILARDA MALZEME DETAYI

PANEL KARKASLARI, MAKAS, METAL AŞIK, ÇELİK KONSTRÜKSİYON

Malzeme     DX51D+Z (~St 37) Erdemir kalite no 1311, S250GD+Z Erdemir kalite no 1325, S320GD+Z Erdemir Kalite No 1332 , S350GD+Z (~St 52) Erdemir Kalite No 1335, standart DIN EN 10346-00 ,çinko kaplanarak galvanize edilmis yapi çeligi

Üretim     TS EN 10162 standartinda JIT üretim sistemine uygun rollformer makinasindan çekilmis galvaniz C / U kesitli cold formed profil 0,8-2 mm sac kalinligi ve 40-300 mm web genisligi.

Isi Yalitimi     Isi Yalitim Yönetmeligi (8.05.2000)

Ses Yalitimi     TS 187 ve TS 854 (DIN 4109)

Yangin Dayanimi     TS 1263, DIN 4102, TS EN 13501-1 , Binalarin Yangindan Korunmasi Hakkinda Yönetmelik – 2002

Iklim Bölgesi:

Duvar yalitimi     3. iklim bölgesine ( K:0,50 W/m² K ) uygundur.

Çati yalitimi     1. ~ 2.iklim bölgesine ( K:0,40 W/m² K ) uygundur.

Prefabrik ev yapımında kullanılan malzemeler hakkında detaylı bilgi almak için: elifprefabrik.com/prefabrik-ev-yapiminda-kullanilan-malzemeler/ adlı sayfamızı hemen ziyaret edin.

NEDEN PREFABRİK?

Prefabrik yapılar ekonomik, sağlam, güvenilir, çevre dostu, kaliteli ve kısa zaman içerisinde monte edilebilen sistemler olmakla birlikte günümüz inşaat sektöründe de hızla büyümekte ve önemli bir yere sahip olmaktadır.

PREFABRİK EVLERİN AVANTAJLARI

  • Isı ve ses yalıtımı betonarme binaya göre daha fazladır.
  • Demonte bir sistemdir bu sayede istenilen yere istenilen zamanda montajlanabilme olanağına sahiptir.
  • Maliyeti betonarme yapılara göre daha düşüktür.
  • Kısa süre içerisinde montajlanıp teslim edilir.
  • Komplike bir sistemdir yani istenilen tasarım verilip, birçok material eklenebilir.
  • Depreme dayanıklıdır.
  • Sürekli bakım gerektirmez.

Yazının devamı ve detaylı bilgi için:https://www.elifprefabrik.com/prefabrik-yapilar-ve-avantajlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

TEKNOLOJİMİZ

Tüm mimari planlama, dizayn ve teknik resimleri ARCHICAD 21 TR, Autocad, mühendislik hesaplari SAP 2000 programi ile teknik personelimiz tarafindan yapilmaktadir. Kullanilan tüm malzemeler TSE belgelidir.

FİRMAMIZDA ÜRETTİĞİMİZ PREFABRİKE YAPILAR

Firmamızın üretmiş olduğu prefabrik ve prefabrike yapılar: Tek katlı prefabrik konut, çift katlı prefabrik konutlar ve üç katlı prefabrik konutlar olarak üretilebilmektedir.

Prefabrik yapılar ekonomik olması ve kısa sürede üretilip montaj edilebildiği için sıklıkla tercih edilen ve genellikle: Villa tipi prefabrik yapılar, yazlık tipi prefabrik yapılar ve bağ tipi prefabrik konutlar tercih edilmektedir.

En ucuz prefabrik ve en ucuz prefabrik yapılar ise tek katlı prefabrik konutlardır. Bunun sebebi ise genellikle düşük m² ve standart tip prefabrik yapılar olmasıdır, ayrıca tek katlı konutlar çift katlı konutlara göre daha kısa sürede montaj edilmesi de tercih edilme sebeplerindendir.

Prefabrik konutlar standart olarak müşterilerimizin atmış olduğu zemin betonu üzerine montaj edilmektedir. Yapılmış olan sözleşmeye istinaden üretilecek ve montajı yapılacak prefabrik konut anahtar teslim olarak da yapılabilmektedir.

PREFABRİK EV FİYATLARINI ETKİLEYEN FAKTÖRLER

Prefabrik binalarda fiyatları etkileyen faktörlerden etkenlerin en temelinde iç duvar kalınlıkları gelmektedir. İç duvar kalınlıkları prefabrik yaptıran insanların fazla dikkat etmediği ya da bilgilendirilmediği bir etkendir. Bu etkeni açıklayacak olursak:

Yazının devamı ve detaylı bilgi için: https://www.elifprefabrik.com/prefabrik-fiyatlari/ sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

UCUZ PREFABRİK EV

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bugün yazımızda prefabrik ev, prefabrik ev modelleri bakarken fiyatın ne kadar kaliteyi etkilediğini ve ucuz prefabrik, ucuz prefabrik ev olarak arama yaptığımızda görünen ilanların bizim istediğimiz kaliteye sahip olup olmadığını anlayacağız.

Makalemizde kısa başlıklar adı altında bütün konulara yer verip kısa açıklamalarla sizleri yormadan bilgi sahibi yapmaya çalışacağız.

Yazının devamını okumak ve detaylı bilgi almak için: https://www.elifprefabrik.com/ucuz-prefabrik-ev/ sayfamızı ziyaret edebilrisiniz.

KONTEYNER

KONTEYNER NEDİR ?

Konteyner Kelimesi bir çok alana hitap etmektedir. Örneğin; lojistik alanında konteyner kelimesi çeşitli eşyaları taşımak için uluslararası standartlara göre üretilmiş sandık veya kutu olarak adlandırılırken, prefabrik alanında ise konut, ofis, kulübe, büfe, yatakhane, yemekhane, depo, vs. gibi ürünleri ifade etmektedir.

KONTEYNERLERİN KULLANIM ALANLARI

Konteynerler genellikle şantiyelerde ve bağ, bahçe gibi yerlerde daha çok talep görse de konteynerler her amaca uygun şekilde üretilip hazırlanma olanağına sahiptir.

Konteynerler ile ilgili detaylı bilgi ve konteyner nedir yazısının devamını okumak için:elifprefabrik.com/konteyner-nedir/ adresimizi ziyaret edin.

Hemen Ara