PAZARTESİ - CUMARTESİ
09:00 - 18:00
Telefon
0 (850) 307 0 444
Sosyal Medya

Blog

 • Konteyner Evler Depreme Dayanıklı mı?

  Konteyner Evler Depreme Dayanıklı mı?

  Konteynerler, genellikle metal kaplama ve çelikten yapılmıştır ve sağlam bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle, doğal afetlere karşı dayanıklıdırlar ve depreme karşı da dayanıklı olabilirler. Hepimizin bildiği üzere ülkemiz deprem bölgesi olarak bilinmektedir.

  İncele
 • Betonarme Yapıların 10 Dezavantajı Nedir? | Elif Prefabrik

  Betonarme Yapıların 10 Dezavantajı Nedir?

  Son yıllarda yapılar, betonarme, çelik, prefabrik ve ahşap yapı olarak sınıflandırılmaktadır. Bu yapıların içinden en sık kullanılan betonarme yapılar, çelik bileşen ile geleneksel çimento beton birleşimden yapılan yapılardır. Betonarme yapılarda çimento ve betonun karıştırılmasında ki asıl neden, çeliğin ve betonun dayanıklılığını arttırmaktır. Beton, yüksek basınca karşı dayanıklı olmasına rağmen çekme dayanımı düşüktür.

  İncele
 • Prefabrik Yapıların 10 Avantajı Nedir | Elif Prefabrik

  Prefabrik Yapıların 10 Avantajı Nedir?

  Prefabrik yapıların fabrikadaki imalatından sonra hızlıca kurularak kısa sürede anahtar teslimi yapılmaktadır.Şehir hayatından uzaklaşmak ya da evini hızlıca teslim almak isteyenlerin ilk tercihi prefabrik yapılardır. Prefabrik yapıların, üretiminde kullanılan yapı malzemeleri sertifikalı ve çevre dostu’dur. Müşterinin tercihine göre planlanan prefabrik yapıların büyüklüğü, kat sayısı, balkonun olup olmaması belirlenebilmektedir.

  İncele
 • Prefabrik ve Betonarme Yapılar Arındaki Farklılıklar | Elif Prefabrik

  Prefabrik ve Betonarme Yapılar Arasındaki Farklılıklar

  Son dönemlerde bahçeli ve müstakil evlere olan taleplerde artışlar söz konusudur. Prefabrik yapılar, içinde barındırdıkları özellikler sayesinde çoğu müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan, inşaat sektöründe alternatifleri bulunan yapılar haline geliyor. Ancak müşteri betonarme mi yoksa prefabrik ev mi Tercihi aşamasında kararsız kalmaktadır. Bu yazımızda “Prefabrik ve Betonarme Yapılar” arasındaki farklılıklara değineceğiz.

  İncele
 • Neden Prefabrik Ev Sahibi Olmalısınız | Elif Prefabrik

  Neden Prefabrik Ev Sahibi Olmalısınız?

  Prefabrik evler, müşterinin yaşam tarzına uygun olaPrefabrik evler, müşterinin yaşam tarzına uygun olarak, villa, şantiye, tek katlı veya çift katlı binalar, konteyner, sosyal tesis, ofis, yatakhane ve fabrika şeklinde üretilebilir. Tüm bu prefabrik yapıları tercih etmeniz için gerekli nedenleri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz.

  İncele
 • Konteyner Evlerin Özellikleri Nelerdir? | Elif Prefabrik

  Konteyner Evlerin Özellikleri Nelerdir?

  Konteyner evler fabrikalarda son teknolojik üretim teknikleri yardımı ile imal edilmektedir. Kullanılacak amaçlara uygun monoblok, demonte ve birleşimli olarak üretilmektedir. Ayrıca elektrik ve sıhhi tesisatları sıva üstü-altı olarak da üretilebilmektedir. İzolasyon için özel eğilimli çatı sistem ilavesi yapılmaktadır.

  İncele
 • Hafif Çelik Ev Nedir | Elif Prefabrik

  Hafif Çelik Ev Nedir?

  Geçmişten günümüze dayanan hafif çelik evler ilk olarak evlerin çatılarında kullanılmaya başlanmıştır. Zaman içerisinde gelişerek taşıyıcı duvar ve döşeme panellerinde kullanılmaya devam etmiştir. Bu panellerin üretimi, sıcak daldırma işleminden sonra galvanizli üretilen soğuk şekillendirme işlemi sonucunda imal edilmektedir. Fabrikalarda CNC tezgahlarındaki makinelerde gerekli malzemelerin üretimi sonucunda...

  İncele
 • Prefabrik Ev ve Çelik Ev Arasındaki Fark Nedir? | Elif Prefabrik

  Prefabrik Ev ve Çelik Ev Arasındaki Fark Nedir?

  Günümüzde kullanımı hızla yaygınlaşan prefabrik ev modellerine olan talep artmaktadır. Sektörde prefabrik ve çelik ev olmak üzere iki ayrı konut modeli bulunmaktadır. Her iki model fabrikalarda imal edilip, belirlenen alana taşınma işlemi sağlandıktan sonra montajı yapılarak hazır hale getirilmektedir.  Ancak hem prefabrik evlerin hem de çelik evlerin arasında bazı farklılıklar bulunmaktadır. 

  İncele
 • Prefabrik Evlerin Bakımı Nasıl Yapılır? | Elif Prefabrik

  Prefabrik Evlerin Bakımı Nasıl Yapılır?

  Her evin kendine özel bakıma ihtiyacı olduğu gibi prefabrik evlerinde bakıma ihtiyaçları vardır. Prefabrik evlerdeki evin ısı, elektrik ve su sistemlerinin bakımının yapılması gerekmektedir. Ayrıca evlerin yapımında kullanılan farklı malzemelerden dolayı duvarlarda küçük çatlaklar oluşabilmektedir. Bu sebeple oluşan çatlar mastik yardımıyla kapatılarak renk ayrımı oluşmaması için...

  İncele
 • Prefabrik Ev Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?| Elif Prefabrik

  Prefabrik Ev Seçimlerinde Nelere Dikkat Edilmelidir?

  on yıllarda kullanımı yaygınlaşan prefabrik evler, kullanışlı yapısı, ekonomik koşullarının uygun olması, görselliği ile ön plana çıkmaktadır. Zaman içinde gelişen prefabrik yapılar şu anda ki dayanıklılığı, estetik oluşuyla dört mevsimde kullanım imkânı sunan yapılar haline gelmiştir.   Müşterinin ihtiyaç ve ekonomisine uygun olarak üretilen prefabrik yapılar geniş model seçeneğine sahiptir. Bu Modeller arasından uygun olan...

  İncele
 • Prefabrik Ev Nedir? | Elif Prefabrik

  Prefabrik Ev Nedir? Kullanım Alanları Nelerdir?

  Günümüzde prefabrik ev kullanımı giderek artmaktadır. Prefabrik evler; fabrikasyon olarak demonte halde üretilen ve istenilen her türlü alan ya da araziye kurulumu yapılabilen sistemlerdir. Prefabrik ev çözümleri, standart yapılara göre çok daha uygun maliyetli ve çok kısa sürede teslim edilebilen yapılardır. Prefabrik evlerin ortalama ömürleri 45-65 yıl arasında olup, her mevsimde kullanılabilmektedir.

  İncele
 • Ucuz Prefabrik Ev - Evler | Elif Prefabrik

  Ucuz Prefabrik Ev - Evler

  Arama kriterlerimizden biri ya da birkaçı olan ucuz prefabrik, ucuz prefabrik ev, ucuz prefabrik evler genellikle fiyatı düşük tutup kalite aradığımız zamanlarda başvurduğumuz arama biçimidir. Fakat prefabrik sektöründe muadil ve birbirine benzer çok fazla çeşit olduğundan genellikle fiyat olarak hangi firma ya da ürün bize cazip geliyorsa onları seçmekteyiz. Tabi ki bu seçim çoğunlukla bizi yanlış bir karara sürüklemekte ve memnun...

  İncele
 • Konteyner Nedir | Elif Prefabrik

  Konteyner Nedir?

  Konteyner Kelimesi bir çok alana hitap etmektedir. Örneğin; lojistik alanında konteyner kelimesi çeşitli eşyaları taşımak için uluslararası standartlara göre üretilmiş sandık veya kutu olarak adlandırılırken, prefabrik alanında ise konut, ofis, kulübe, büfe, yatakhane, yemekhane, depo, vs. gibi ürünleri ifade etmektedir.

  İncele
 • Prefabrik Yapılar ve Avantajları | Elif Prefabrik

  Prefabrik Yapılar ve Avantajları

  Prefabrik yapılarda kullanılan malzemeye göre kalitesi ve aynı zamanda ısı, ses yalıtımları da artmaktadır. Prefabrik alanında standart bina olarak tabir edilen duvarların kalınlıkları 6 – 8 – 10cm press panel olarak üretilmektedir. 1cm kalınlığına 2 adet betopan kullanılmakta yani bu hesaba göre araya konulan izolasyon materyali 6cm duvarda 4cm, 8cm duvarda 6cm, 10cm duvarda 8cm olmaktadır.

  İncele
 • Prefabrik Duvar Sistemleri | Elif Prefabrik

  Prefabrik Duvar Sistemleri

  Prefabrik yapılarda duvar sistemleri bir kaç sistemden oluşmaktadır. Bu sistemleri inceleyecek olursak başlangıç olarak duvar materialleri karşımıza çıkmaktadır ve bunlar betopan ve fibercament olarak 2′ ye ayrılmaktadır. Betopan ve fibercament denilen malzeme prefabrik yapıların duvar materialini oluşturmaktadır ve bir duvarda 2 adet yani iç ve dış tarafta kullanılmaktadır.

  İncele
 • Prefabrik Yapılarda Çatı | Elif Prefabrik

  Prefabrik Yapılarda Çatı

  Prefabrik yapılarda çatı ve çatı sistemleri çok önemli olmakla birlikte dikkat edilmeyen bir husustur ya da dikkat çekmeyen önemsiz gibi görünen bir etken olarak kabul edilmiştir fakat aksine prefabrik veya değil çatı sistemleri binalar için en önemli etkenlerdir.Çatı sisteminin önemli olmasının başlıca nedenleri...

  İncele
 • Prefabrik Ev Yapımında Kullanılan Malzemeler | Elif Prefabrik

  Prefabrik Ev Yapımında Kullanılan Malzemeler

  Öncelikle temele sabitlenmiş dış iskelet şekillendirilir. Daha sonra dış cephe duvar malzemesi olarak 12-14 cm kalınlıklarında değişen profil levhalar ile duvarlar çevirilir. Daha sonra sırası ile Söz konusu profiller osb ile kaplamaktadır. Daha sonra prefabrik yapının ısı dengesini kormak adına ısı plakaları profillere tutturulur. Boya için ince bir kat sıva uygulandıktan sonra boyanarak işlem tamamlandırılır. İsteğe bağlı olarak dış cephe...

  İncele
Whatsapp Canlı Destek WhatsApp