Prefabrik Yapıların 10 Avantajı Nedir?

Prefabrik yapı, müşterinin kullanım amacına uygun olarak planlanan ve ön üretimli yapılara verilen isimdir. Son dönemlerde prefabrik yapılara olan taleplerde hızlı bir artış söz konusudur. Bunun en önemli nedenleri arasında betonarme evlerden uzaklaşmak, tek tek ustalarla uğraşmanın yanı sıra prefabrik yapılar daha ekonomik, daha güvenilir ve daha fonksiyonel olması ile betonarme yapıların zahmetini ortadan kaldırmaktadır. Prefabrik evler hakkında daha detaylı bilgi almak için diğer blog yazımızı inceleyebilirsiniz.  

Prefabrik Yapıların Avantajları Nelerdir?

- Prefabrik yapılar, ısı ve ses yalıtımı sayesinde dört mevsime uygun olarak üretilmektedir. Isı yalıtımı sayesinde enerji tasarrufu sağlanır.
- Prefabrik yapıların fabrikadaki imalatından sonra hızlıca kurularak kısa sürede anahtar teslimi yapılmaktadır. - Şehir hayatından uzaklaşmak ya da evini hızlıca teslim almak isteyenlerin ilk tercihi prefabrik yapılardır.
- Prefabrik yapıların, üretiminde kullanılan yapı malzemeleri sertifikalı ve çevre dostu’dur. 
- Müşterinin tercihine göre planlanan prefabrik yapıların büyüklüğü, kat sayısı, balkonun olup olmaması belirlenebilmektedir. Bu da kişilere evini kendi zevkine göre dizayn etme şansı tanımaktadır. 
- Prefabrik yapılar herhangi bir projeye bağlı kalmadan, özgün tasarımlarla ve hızlı projelendirilebilme özelliğiyle zamandan tasarruf sağlar.
- Prefabrik yapılar çevreye duyarlı üretilmektedir. Üretim esnasında suya dayanıklı ve yanmaz özellikte olan malzemelerden yararlanılmaktadır.
- Prefabrik yapılar talep doğrultusunda bulunduğu yerden sökülüp taşınabilme özelliğine sahiptir, bu sayede yapı istenilen yere sıfır yapı fiyatından daha uygun bir halde taşınmış olmaktadır.
- Prefabrik yapıların önemli avantajlarından biri de, diğer yapılara kıyasla daha ekonomik olmasıdır.
- Prefabrik yapıların bakım ihtiyaçları daha az olduğu için değişiklik ve yenileme gibi işlemlerde tadilat masrafları daha ekonomik olmaktadır.
- Modüler sistemde üretilen prefabrik yapıların, tüm üretim süreci boyunda projede belirlenen malzemenin fire ve zayiatı çok düşüktür.
- Prefabrik yapıların maliyeti sözleşme anında belirlenmektedir. Bu sayede müşteri, belirlenen maliyetten sorumlu olur. 
- Prefabrik yapılarda zemin betonu haricinde beton kullanılmamaktadır. 
- Daha az ve kontrol edilebilir sevkiyat imkânı ile nakliye maliyetleri düşüktür.
- Prefabrik yapıların ses izolasyonları yüksek olması konforlu kullanım sağlar.

Prefabrik yapılar

Kısacası prefabrik yapılar bir yaşam alanı oluşturmaktadır. Bulunduğunuz bölgedeki iklim koşulları, ısı ve statik hesaplamaları yapılarak hayalinizdeki prefabrik yapıya sahip olmak artık çok daha kolay. Elif prefabrik olarak, müşterimizin hayalini kurduğu eve sahip olabilmesi için en güzel ve en özel eşsiz tasımları yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Detaylı bilgi almak ve hayallerinizdeki eve sahip olmak için, bizi arayın.