Ucuz Prefabrik Ev - Evler

Başlıktan da anlaşılacağı gibi bugün yazımızda prefabrik ev, prefabrik ev modelleri bakarken fiyatın ne kadar kaliteyi etkilediğini ve ucuz prefabrik, ucuz prefabrik ev olarak arama yaptığımızda görünen ilanların bizim istediğimiz kaliteye sahip olup olmadığını anlayacağız.

Makalemizde kısa başlıklar adı altında bütün konulara yer verip kısa açıklamalarla sizleri yormadan bilgi sahibi yapmaya çalışacağız.

Ucuz Prefabrik Ev

Arama kriterlerimizden biri ya da birkaçı olan ucuz prefabrik, ucuz prefabrik ev, ucuz prefabrik evler genellikle fiyatı düşük tutup kalite aradığımız zamanlarda başvurduğumuz arama biçimidir. Fakat prefabrik sektöründe muadil ve birbirine benzer çok fazla çeşit olduğundan genellikle fiyat olarak hangi firma ya da ürün bize cazip geliyorsa onları seçmekteyiz. Tabi ki bu seçim çoğunlukla bizi yanlış bir karara sürüklemekte ve memnun kalmayacağımız bir ürünü almamıza sebep olabilir.

Yapılması gereken başlıca kriterleri sıralayacak olursak:

- Prefabrik ev alacağımız firmanın ilk olarak marka bilinirliği ve kalitesini tasdik etmemiz gerekir.

- Alacağımız prefabrik ev ya da konteyner piyasada olan muadillerinden çok daha ucuz ise o ürün ve ya ürünlerin malzeme bilgilerini alıp piyasada bulunan diğer firmalardan aynı ürün için fiyat istenmelidir.

- Kullanılan yapı elemanlarının kalınlık ve özellik bilgilerini incelememiz ve ideal olan standartların altına düşmememiz gerekir.

- Prefabrik bina almadan önce en az 4 firma gezerek fiyat ve kalite karşılaştırması yapılması gerekir.

- Alıncak olan ürün ile ilgili sevk bilgisi, ücreti ve montaj şartları detaylı olarak sorularak sözleşmede yazılı olup olmadığını kontrol etmek gerekir.

-Prefabrik ev alınacak firmanın taahhüt ve tarif ettiği kampanyalı ya da ucuz prefabrik olarak adlandırdığı binanın eksiksiz olarak monte edilerek teslim edileceğine ilişkin sözleşme maddelerine ekletmek.

Yukarıda yazmış olduğumuz maddelerde de anlayacağınız üzere bir prefabrik ev almadan önce prefabrik nedir?, prefabrik bina teknik özellikleri nelerdir?, prefabrik binalarda kullanılan yapı malzemeleri nelerdir? ..vb. gibi konular hakkında önceden bilgi sahibi olmanız sizi ürün alırken 1 – 0 öne geçirmekle beraber aldığınız üründen emin olmanızı sağlayacaktır.

Prefabrik evler hakkında detaylı bilgi almak için makale sayfamızı inceleyebilirsiniz. 

Prefabrik Yapılar Ve Avantajları hakkında bilgi almak için aşşağıda bulunan link’ e tıklayabilirsiniz.

Prefabrik Ev Yapımında Kullanılan Malzemeler hakkında bilgi almak için aşağıda bulunan link’ e tıklayabilirsiniz.